ענףאנטיאוקסידנטים נמנים על מוצרי האנטי- אייג'ינג הפופולריים ביותר בשוק הקוסמטיקה הרפואית, ונעשו למובילים בעולם כולו בתחום טיפול האנטי- אייג'ינג בעור.

בטבע, צמחים פיתחו לעצמם מערכת הגנה עצמית אנטיאוקסידנטית מפני הפגיעה של רדיקלים חופשיים מהסביבה, שגורמים להתבלותם המהירה של הצמחים, שפשוטו כמשמעו,"תקועים בשמש", וחסרי יכולת ניידות המאפשרת לבעלי חיים לעבור למקום מוגן יותר בשעת הצורך.

מאחר שפרי צמח הקפה גדל באזורים החמים ועתירי השמש של קו המשווה על כדור הארץ, הוא פיתח תרכובות חזקות יותר להגנה מפני רדיקלים חופשיים. תרכובות עשירות ביותר אלה הינן אנטיאוקסידנטים בעלי עוצמה, הידועים כפוליפנולים (polyphenols). דובדבן הקפה כולו מלא וגדוש בתרכובת זו, בעלת העוצמה הרבה ביותר שהתגלתה עד עתה, ולכן הוא מעניק יתרונות בריאותיים רבים יותר בסילוק רדיקלים חופשיים מאשר תה ירוק, פירות או ירקות.

היתרונות הבריאותיים החזקים ביותר של צמח הקפה מרוכזים בפרי, בדובדבן הקפה כולו. למרבה הצער, בתעשיית הקפה של היום, המרכיבים העיקריים של דובדבן הקפה (בשר הפרי והעסיס)- "מושלכים" באופן מסורתי בתהליך האסיף וההכנה של פולי הקפה לקלייה. מכל 10 ליברות של דובדבן קפה מופקים במהלך האסיף המסורתי של הקפה רק 2 ליברות של פולי קפה. 8 ליברות- 80% מפרי הקפה- מושלכות לאשפה, ועמן שפע היתרונות הבריאותיים של הפרי העשיר ביותר בנוגדי חמצון!

מדענים בדקו את המרכיבים של דובדבן הקפה כולו ופיתחו את התמצית נטולת הרעילות (mycotoxin) הראשונה והייחודית בעולם המופקת מדובדבן הקפה כולו- קופיברי CoffeeBerry®.

בשונה מתמציות הפולים שבהן משתמשים לצורכי קוסמטיקה מזה שנים רבות, קופיברי (CoffeeBerry®) היא התמצית של פרי הקפה כולו אשר מוגנת בפטנט, נחקרה באופן מדעי, הוכחה מבחינה רפואית ואושרה הן על ידי תעשיית התרופות והן על ידי אנשי המקצוע ברפואה בכל רחבי העולם!