יתרונותיה של החומצה הלקטית
החומצה הלקטית המשמשת כחומר הלחות של העור נמצאת באופן טבעי בגוף שלנו. עובדה זו משפרת באופן דרמטי את בטיחותם של התכשירים ויכולתם להשיג תוצאות טיפוליות משמעותיות בעור שלנו.

החומצה הלקטית יעילה יותר משאר חומצות האלפא הידרוקסי בהאצת ייצור החומצה ההיאלורונית בעור (אפקטיבית יותר מהחומצה הגליקולית ב- 70-95%), ולכן היא הבחירה הטובה ביותר לתגבור הלחות הטבעית בעור המהווה צעד קריטי בטיפול בהזדקנות מוקדמת של העור (אנטי אייג'ינג).
מחקר שנערך לאחרונה הראה, כי חומצות האלפא הידרוקסי (AHA) מעודדות את ייצור הלחות הטבעית בעור באופן דומה מאוד למנגנון ריפוי פצעים בעור. העובדה שהחומצה הלקטית נוצרת באופן טבעי בתהליך הריפוי בעור רק מחזקת את התוצאות הדרמטיות של תכשירי הסדרה החדשה בטיפול בהזדקנות מוקדמת של העור.

חשיבותה של החומצה ההיאלורונית בעור
חומצה היאלורונית היא אחת מהמקרו-מולקולות החשובות ביותר, אם לא החשובה מכולן, של הגוף האנושי, והיא חיונית ביותר לשמירה על בריאות העור. היא מצויה בשכבות העמוקות של הגוף שלנו, מקיפה את התאים בגוף שלנו ומסוגלת להחזיק מים עד פי 1,000 ממשקלה. למעשה, בדרך זו שומר העור על הלחות הטבעית שלו, ובלעדיה היה העור שלנו מצטמק. החומצה ההיאלורונית מאפשרת את המעבר של התאים ממקום למקום בשכבות העור ועל כן חשיבותה הרבה בריפוי פצעים ופגמים ושמירה על בריאות העור.העור שלנו הוא "מפעל" לייצור חומצה היאלורונית: הוא מייצר את החומצה, מפרק וממחזר אותה.
למעשה, בכל 4 ימים אנו מחליפים את כל החומצה ההיאלורונית שבעור שלנו. הגורם הטבעי המגרה את ייצור החומצה ההיאלורונית בעור שלנו היא החומצה הלקטית.
החומצה הלקטית (lactic acid) מעודדת באופן ניכר את ייצור החומצה היאלורונית בעור והיא עושה זאת בצורה הטובה והטבעית ביותר מבין כל חומצות האלפא הידרוקסי, וגורמת לעור שלנו להיראות בריא וקורן.