מהם נוגדי החמצון (אנטיאוסידנטים)

אנטיאוקסידנטים הם חומרים המיועדים להגנה על תאי הגוף. זיהום אויר, עשן סיגריות, חשיפה לשמש, הזדקנות טבעית, לחץ נפשי ואף חמצן, מעודדים היווצרות רדיקלים חופשיים, שהם מולקולות חמצן בעלות אלקטרונים בודדים.

הרדיקלים החופשיים הם רעילים, שכן הם הורסים את תאי הקולגן והאלסטין של רקמת העור, ובכך גורמים להזדקנותו של העור. כשהרדיקלים החופשיים פוגעים בתאי העור או אף ממיתים אותם, נשבר הקולגן ומופיעים קמטים.

אנטיאוקסידנטים כגון אידיבנון, שהוא המרכיב העיקרי בתכשירי פריורי, מאתרים את הרדיקלים החופשיים בגוף, נקשרים אליהם וכך מונעים מהם להרוס את התאים בעור.

בנוגע להגנה על העור מפני פגעי הסביבה הגורמים להזדקנותו, הוכח מדעית ומחקרית* כי אידיבנון הוא טוב ויעיל יותר מאנטיאוקסידנטים אחרים, דוגמת קינטין (הנמצא בשימוש בתכשירי Kinerase), קואנזים Q10 (הנמצא בשימוש בין השאר בתכשירי Q10 plus של חברת NIVEA), חומצה ליפואית, ויטמין E וויטמין C, הנמצאים בשימוש בתכשירי אנטי- אייג'ינג רבים כיום.

כיום נמצא אידיבנון בשימוש בלעדי בתחום הקוסמטיקה כמרכיב עיקרי בתכשירי פריורי, המשמשים לטיפול בהזדקנות מוקדמת של עור הפנים (אנטי אייג'ינג).


* המחקר:
Idebenone: a new antioxidant- Part 1. relative assessment of oxidative stress protection capacity compared to commonly known antioxidants
D H McDaniel, B A Neudecker, J A Lewis, II & H I Maibach
כפי שפורסם בביטאון הרפואי JCD- JOURNAL OF COSMETIC DERMATOLOGY
 

למחקר- הקש כאן